Blog

28.12.1999

Náš začiatok

Od roku 1992 sa naša firma zaoberá projektovaním rodinných domov. Vzhľadom na potrebu ľudí, vizualizovať si dom, aby lepšie "pochopili" projekt sme prešli rôznymi štádiami vizualizácií. Od kreslených ručne, cez prvé vypracované na počítači až po súčasné, ktoré predstavujú najvyššiu kvalitu.

Detail článku
06.12.1999

Nový V-ray NEXT

Prednedávnom vyšiel nový V-ray NEXT. My tento softvér využívame na tvorbu našich vizualizácií, tak sa na neho pozrieme trochu detailnejšie.

Detail článku

Ako prepojiť kuchyňu s obývačkou

Moderným trendom v bývaní je jednoduchosť, praktickosť a dostatok priestoru. K obľúbeným prvkom patrí aj prepojenie obývačky s kuchyňou. Poradíme vám, ako celý priestor usporiadať tak, aby tvoril jeden celok a zároveň mala každá časť svoje vlastné zázemie.

Detail článku
11.12.1999

Aký krb vybrať do domu?

krb

Romantika posedenia pri krbe nepatrí len na chalupy a chaty. S krbom sa čoraz častejšie stretávame aj v modernom interiéri. Aký krb do domu vybrať, keď na trhu nájdete viacero druhov? Odpoveď sa túto otázku nájdete v nasledujúcom článku.

Detail článku

Ako umiestniť dom na pozemok

Poloha domu na pozemku je daná viacerými faktormi. Určuje ju veľkosť a tvar pozemku, stavebný zákon, urbanistické, architektonické, hygienické a iné normy. Všetky informácie, ktoré ovplyvnia výber projektu a umiestnenie domu na pozemok, si zistite ešte pred jeho kúpou.

Detail článku

Aké rastliny na terasu?

Zeleň premení každú terasu na prírodnú oázu. Na výber máte z mnohých možností. Môžete tak dať priestor vašej fantázii a kreativite. Ak neviete, kde začať, prezrite si naše tipy na rastliny na terasu.

Detail článku

Ako vybrať firmu na stavbu domu

ako vybrať stavebnú firmu

Stavebných firiem na Slovensku stále pribúda. Líšia sa nielen rozsahom svojej ponuky, cenami ale tiež kvalitou. Preto je výber firmy na stavbu domu krokom, ktorému by ste mali venovať zvýšenú pozornosť. Kvalitná firma so skúsenosťami vám ušetrí mnoho problémov s odstraňovaním zbytočných chýb po dokončení prác.

Detail článku

Ako zariadiť detskú izbu pre školáka

studentska izba

Príchod nových školských úloh a povinností, kladie väčšie nároky aj na detskú izbu. Poradíme vám ako ju zariadiť tak, aby bola funkčná, praktická a najmä, aby ste ju nemuseli onedlho opäť prerábať.

Detail článku

Na čo si dať pozor pri kúpe pozemku

Hľadáte vhodný pozemok na bývanie? Pri jeho kúpe je potrebné myslieť na mnoho vecí. Nie všetky sú však zjavné pri prvej obhliadke. Pred podpísaním kúpnej zmluvy by ste si mali zistiť viacero informácií. Poradíme vám, ktoré to sú.

Detail článku
25.12.1999

Sklokeramická alebo indukčná varná doska — ktorú vybrať?

Navrhnúť kuchynskú linku, zohnať kvalitného výrobcu, vybrať všetky spotrebiče — to je len časť z toho, čo na každého čaká pri dokončovaní stavby domu. Aby ste vám to aspoň trochu uľahčili, pomôžeme vám pri výbere varnej dosky a pozrieme sa na sklokeramické a indukčné varné dosky. Dozviete sa, na akom princípe pracujú a aké sú ich výhody či nevýhody.

Detail článku

Založenie zeleninovej záhradky

Vlastná zelenina je chutnejšia a jednoznačne zdravšia ako tá z obchodu. Založenie vlastnej zeleninovej záhradky navyše vôbec nie je zložité ani nijako finančne náročné a zvládne ho aj začiatočník. Aby ste sa vyhli niekoľkým chybám a problémom, ktoré môžu nastať, prinášame vám jednoduchý návod na založenie vlastnej zeleninovej záhradky.

Detail článku

Aj biela sedačka môže byť stále čistá

biela sedačka

Milujete sviežosť bielej farby? Potom sa iste dominantou vo vašej obývačke stala biela sedačka. Táto univerzálna farba má však aj jednu nevýhodu — na bielej sedačke vidno každú škvrnu či nečistotu. Aby ste sa mohli vždy dokonale pokochať pohľadom na ňu, poradíme vám, ako ju zachovať čistú a krásnu takmer bez námahy.

Detail článku